Aktuality & Upozornění

Oprava silnice II/193 Pernarec – hranice okresu Tachov

20190821_064429

Pokračují práce na stavbě silnice II/193 na území okresu Plzeň-sever v úseku Pernarec – hranice okresu Tachov. V samotném začátku stavby bylo provedeno stržení krajnic, částečné vyčištění silničních příkopů a odstranění neprůtočných hospodářských sjezdů. Tyto práce byly prováděny za částečné uzavírky komunikace.


Cestářské rodeo Plzeňského kraje

20181018_082328

V sobotu 24. srpna 2019 proběhne v areálu Armádní sportovní střelnice v Plzni-Lobzích první Cestářské rodeo Plzeňského kraje. Jedná se o soutěž zručnosti a profesionální zdatnosti řidičů silničářských vozidel v rámci celého Plzeňského kraje i ostatních SÚS České republiky. Řidiči s vozidlem osazeným sypací nástavbou a radlicí budou muset zvládnout soutěžní trasu plnou překážek, například jízdu zúženým prostorem, jízdu částí kruhového objezdu, couvání a parkování do prostoru imitované garáže a posouvání barelů na přesnost.


Druhý úsek obchvatu Rokycany – Hrádek bude dokončen

20190806_143905

V letošním roce bude dokončena stavba obchvatu  Rokycany – Hrádek, která by měla z velké části nahradit spojení mezi městy Rokycany a Hrádek u Rokycan, a to druhým úsekem navazujícím na již dokončenou etapu. Tento druhý úsek stavby navazuje na zmíněnou první část, která propojila ulice Šťáhlavská a Veselská. První část byla dokončena v roce 2013. Stavba druhého úseku navázala v loňském roce v křižovatce s ulicí Veselská a končí v Hrádku v části Nová Huť. Délka druhého úseku je 3,35 km, celková délka stavby pak činí 5,5 km.


Silnice II/180 v úseku Nýřany - Myslinka má nový kabát

IMG_9393

Na dálničním přivaděči od D5 až ke kruhovému objezdu před obcí Myslinka byl položen dvojitý mikrokoberec na ploše 29 700 m2. „Na tomto úseku byl mikrokoberec použit proto, že povrch živičné vozovky se takzvaně otvíral - chybělo v něm asfaltové pojivo a začínala se postupně odlupovat jednotlivá kamenná zrna. Takhle začínají na silnicích výtluky,“ vysvětlil Jiří Slapnička, vedoucí provozního střediska SÚSPK Tachov.


Opravuje se silnice mezi Chodovou Planou a Kyjovem

P1030671

V pondělí 12. srpna byla zahájena oprava silnice II/201 v úseku Chodová Planá-Kyjov. Silnice II/201 mezi Chodovou Planou a hraničním přechodem Broumov/Mahring je opravována po částech již několik let za financování Plzeňského kraje a prostředků SFDI. Silnice je důležitou komunikací, která propojuje hraniční přechod s Bavorskem s přilehlými částmi Tachovska a územím Karlovarského kraje. Povrch silnice byl již ve velmi špatném stavu, místy havarijním, protože od připojení České republiky k schengenského prostoru zde došlo k velmi výraznému navýšení silniční osobní i nákladní dopravy.


sdílet na facebook