Aktuality & Upozornění

20190917_111137

Letkovská ulice v Plzni je zrekonstruována

letkovska2

Plzeňanům začala sloužit kompletně zrekonstruovaná Letkovská ulice. Na jedné z hlavních komunikací v části Božkov, která je průtahem z města na Letkov, pracovaly stavební firmy od léta 2016. Společná akce Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, města Plzně a městské společnosti Vodárna Plzeň vyšla na 49,7 milionu korun včetně DPH. Převážná část objektů v Letkovské ulici jsou památkově chráněny a zapsány na seznamu Národních kulturních památek. Z toho pramenily velké nároky na kamenné dlažby a obruby, na jejich kladení, tvar, barevnost a kvalitu materiálu.


Správa a údržba silnic Plzeňského kraje úspěšně modernizuje silniční síť

DSC_3478

Počet kilometrů opravených silnic a mostů v roce 2017 bude nejvyšší od vzniku krajské Správy a údržby silnic. Celkem se opraví 62 mostů a 575 km silnic, což činí 12 % silniční sítě v Plzeňském kraji.


Dopravní stavba roku 2016

33-modrava

Ve čtvrtek 15. června 2017 se v Betlémské kapli konal 14. GALAVEČER celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie a inovace roku 2016.


Vyhodnocení zimní sezony 2016 – 2017 na silnicích II. a III. třídy

test

V této zimní sezoně byla vyhlášena kalamitní situace na silnici I/20 ( Plzeň – Karlovy Vary ) v okolí Bezvěrova. Kromě této situace byly vždy dodrženy stanovené časy pro zmírnění následků zimního počasí na komunikacích PK.


Hejtman navštívil na SÚS PK poradu k Západnímu okruhu

hej

Hejtman Josef Bernard se svým náměstkem Pavlem Čížkem se zúčastnili pravidelné měsíční porady ke stavbě tzv. „Západního okruhu Plzně“.


sdílet na facebook