Opravuje se silnice mezi Chodovou Planou a Kyjovem

V pondělí 12. srpna byla zahájena oprava silnice II/201 v úseku Chodová Planá-Kyjov. Silnice II/201 mezi Chodovou Planou a hraničním přechodem Broumov/Mahring je opravována po částech již několik let za financování Plzeňského kraje a prostředků SFDI. Silnice je důležitou komunikací, která propojuje hraniční přechod s Bavorskem s přilehlými částmi Tachovska a územím Karlovarského kraje. Povrch silnice byl již ve velmi špatném stavu, místy havarijním, protože od připojení České republiky k schengenského prostoru zde došlo k velmi výraznému navýšení silniční osobní i nákladní dopravy.

P1030671

„Současná celková oprava povrchu se týká úseku od křižovatky se silnicí I/21 v Chodové Plané až za obec Kyjov v délce 4 469 metrů,“ řekl vedoucí technik stavby Josef Popule. „Bude odfrézován starý vyžilý asfaltobetonový povrch silnice, provedeny lokální opravy sanacemi podloží v neúnosných místech a položena nová ložní a obrusná vrstva z modifikovaných asfaltobetonů, které zajistí její dlouhodobou životnost.“ Oprava byla zahájena frézováním starého povrchu silnice v úseku od železničního přejezdu u Chodové Plané směr obec Kyjov. Poté budou pokračovat obdobné práce na zbývající části od zmiňovaného železničního přejezdu ke křižovatce se silnicí I/21 v průtahu Chodovou Planou. Součástí opravy je i rozšíření, zpevnění krajnic a úprava silničních svahů, pročištění silničních příkopů a zhotovení nového vodorovného dopravního značení.

Opravu provádí firma EUROVIA CS, a.s. závod Plzeň. Práce na opravě budou dokončeny do 31. října 2019. Finanční náklady tohoto úseku silnice II/201 činí 36 miliónů korun a jsou poskytnuty prostřednictvím Plzeňského kraje ze SFDI.

sdílet na facebook