Rekonstrukce a opravy na Nepomucku

15.7.2019

Oprava Zelenodolské ulice

V Nepomuku pokračuje oprava Zelenodolské ulice, která po dokončení opět otevře silnici směrem na Klášter.

Větší část úseku Přešín-Hradišťský Újezd je hotova

Významné zlepšení zaznamenávají motoristé na silnici mezi Přešínem a Hradišťským Újezdem. Dvě třetiny této komunikace směrem od Hradišťského Újezdu dostaly nový kabát.

IMG_20190709_131129

Oprava Zelenodolské ulice

V Nepomuku pokračuje oprava Zelenodolské ulice, která po dokončení opět otevře silnici směrem na Klášter. Větší část této komunikace směrem od kamenného mostu v Klášteře má už kompletní nový povrch, ale na průjezd mezi oběma obcemi si motoristé ještě počkají. „Původní plán počítal s tím, že Zelenodolská ulice bude opravena už v červenci, ale situaci nám zkomplikovaly přeložky plynového potrubí,“ uvedl manažer projektu Ladislav Zábranský. „Termín otevření se proto posouvá až na září.“ Kromě samotné komunikace vznikají podél silnice nový chodník a parkovací zálivy. Nepomuckým občanům, kteří projevili zájem, byly zajištěny nové přípojky vody, plynu a kanalizace. Zajímavostí opravy je, že při frézování starého povrchu silnice se objevily v ústí Zelenodolské ulice zbytky původního dláždění, které odpovídá dlažbě na náměstí Augustina Němejce. V těchto místech se však se zachováním původní dlažby nepočítá.

Větší část úseku Přešín-Hradišťský Újezd je hotova

Významné zlepšení zaznamenávají motoristé na silnici mezi Přešínem a Hradišťským Újezdem. Dvě třetiny této komunikace směrem od Hradišťského Újezdu dostaly nový kabát. Zmizela tak část silnice plná výmolů a vytlučeného povrchu, která zejména v zimních měsících komplikovala provoz. „Nerekonstruovaný úsek bude opraven někdy v budoucnu,“ upřesnil Ladislav Zábranský a dodal: „Opravená část byla v mnohem horším stavu, než zbývající zhruba kilometr a půl do Přešína.“ Kromě nového povrchu silničáři upravili a zpevnili kamením přilehlé strouhy podél silnice. V budoucnosti by tak neměly silnici ohrožovat a ničit přívalové deště. Hlavním cílem těchto úprav je větší bezpečnost motoristů.    

sdílet na facebook