Aktuality & Upozornění

Za 362 miliónů korun od SFDI opravíme téměř 50 km silnic v Plzeňském kraji

SFDI

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje získala příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 361,7 miliónu korun na rekonstrukci silnic druhé a třetí třídy. Krajští radní v měsíci dubnu rozhodli, že z peněz opraví třináct úseků o celkové délce téměř padesát kilometrů. Jde o komunikace ve všech okresech, mimo jiné i na Šumavě, kde je snaha opravit v minulosti zanedbávanou silniční síť v rekreačních oblastech. V loňském roce byla opravena komunikace do Modravy, v letošním roce je zařazena do seznamu např. první a třetí etapa rekonstrukce silnice mezi Skelnou a Prášily nebo silnici mezi Špičákem a Železnou Rudou.


Nový stroj na pokládku mikrokoberců začal opravovat silnice II. a III. třídy

IMG_9379

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje má ve správě 4 616 km silnic II. a III. třídy. Prioritou organizace je zajištění bezpečnosti provozu a sjízdnosti silnic. Kromě zimní a letní údržby zabezpečuje vlastní kapacitou též výspravy komunikací. Jednou ze specializovaných činností je pokládka mikrokoberců, údržbová technologie používaná na opravu živičných vozovek. Do loňského roku vlastnila Správa a údržba silnic PK pouze jeden dvacet let starý stroj. Na konci roku rozšířila svůj strojový park o novou soupravu Schäfer Technic SM 8000 na podvozku MAN.


Uzavírka mostu u Dolan omezí dopravu na půl roku

uzavirka

Na značné komplikace v dopravě se od května musí připravit řidiči z Chrástu, Dolan a okolí. Dopravní omezení si vyžádá dlouhodobá rekonstrukce mostu přes Berounku u Dolan na frekventované silnici II/180. Uzavírka mostu potrvá do konce listopadu letošního roku.


Rekonstrukce mostu v Dolanech

stav před rekonstrukcí_1

V druhé polovině měsíce května bude zahájena rekonstrukce historického mostu přes Berounku. Most byl vybudován ve 30. letech 20. století a nachází se mimo zastavěné území. Převádí dopravu přes řeku po silnici II/180 pod obcemi Dolany a Chrást.


III/11724 obchvat Rokycany – Hrádek, 2. úsek

4_2018_obchvat Rokycany 2

V letošním roce bude pokračovat stavba Obchvat Rokycany – Hrádek. První etapa této stavby, komunikační propojení ulic Šťáhlavská a Veselská, byla dokončena v roce 2013. Stavba druhého úseku bude navazovat v křižovatce s ulicí Veselská a končit v Hrádku v části Nová Huť. Délka druhého úseku je navržena na 3,35 km, celková délka stavby pak bude 5,5 km.


sdílet na facebook