Aktuality & Upozornění

SÚSPK_075_181015_p

Slavnost na Tyršově mostě

002

Na Tyršově mostě v Plzni – Doudlevcích se uskutečnila malá slavnostní událost, když Sokolové v rámci Plzeňských slavností pohybu odhalili pamětní desky výtvarníka Jiřího Rajchla. 


Aglomerační okruh už slouží motoristům

agro_Kopie č. - 007

Nově zrekontruvané ÚTVAR v okrese Plzen sever otevřeny

Dnes  byl v okrese Plzeň – sever slavnostně otevřen Aglomerační okruh. Jedná se o rekonstrukci silnic II/204 a II/205 na čtyřech samostatných úsecích, vždy mezi jednotlivými obcemi Nekmíř – Tlucná, Tlucná – Loza, Loza – Mrtník a Loza – Dolní


Do Sušice a na Šumavu po kvalitní silnici

030

Z Horažďovic do Rabí na Klatovsku po nové silnici ve výborné kvalitě

Dnes byl slavnostně otevřen v obci  Rabí na  Sušicku  první  ÚTVAR  rekonstruované  silnice II/169 od Horažďovic do Rabí. Rekonstrukce silnice probíhala za částečného provozu, protože na    tomto silničním tahu nebylo možné najít vyhovující objízdnou trasu.ilničáři zesílením konstrukčních vrstev  zvýšili únosnost komunikace, která byla dlouhodobě ve špatném stavebně-technickém stavu.


Plzeňský kraj podporuje rekonstrukce silnic

030

Komunikace mezi Novým Spálencem a Všeruby nabízí komfortní svezení

Od března platila na silnici II/190 v ÚTVARu šesti kilometrů mezi Novým Spálencem a Všeruby na Domažlicku   úplná  uzavírka provozu, během níž proběhlo nové uložení   asfaltových  vrstev vozovky s cílem zvýšit její únosnost. Dalšími   efekty je kromě zlepšení bezpečnosti silničního provozu také dosažení lepších dopravně ekonomických   parametrů,   jako   jsou   plynulost a hospodárnost provozu,  bezprašnost  a  také zvýšení komfortu dopravy. Silnice je vybavena i novým   vodorovným   dopravním značením a směrovacími sloupky.


Další otevřená silnice na Tachovsku

DSCF6573

Komunikace Únehle – Erpužice – Trpísty prošla celkovou rekonstrukcí

Šestikilometrový okruh silnice II/193 vedoucí z obce Únehle na Tachovsku přes Erpužice a Trpísty až k hranicím tachovského okresu byl  dnes  slavnostně předán do užívání. Rekonstrukce vyřešila dlouhodobě špatný stavebně-technický a dopravní stav této komunikace.   Byly    zesíleny její konstrukční vrstvy, což zvýšilo    únosnost   vozovky s   cílem zajistit její dlouhodobou životnost. Součástí stavby byla rovněž povrchová úprava všech navazujících sjezdů a rozjezdů křižovatek, dosypání a zpevnění krajnic a pročištění silničních příkopů.


sdílet na facebook